Lleshaj: Protesta e verbër që godet institucionet, bllokon luftën kundër krimit

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar lidhur me protestën e opozitës duke e quajtur atë një protestë të verbër që godet, institucione dhe policë duke bllokuar punën e policisë në luftën kundër krimit.

"Protestat e verbra që godasin deputetë, institucione dhe policë, sjellin vetëm një rezultat. Ato pengojnë shumë policë që të merren me detyrën e tyre kryesore, që është lufta kundër krimit. Ftoj qytetarët që të mbështesin Policinë e Shtetit në luftën e përbashkët kundër krimit për një Shqipëri normale. Mirënjohje për dinjitetin dhe përkushtimin e punonjësve të PSH", shkruan Lleshaj.

m.v./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Zydi fukarai: 28/03/2019 23:46

    Ms Lleshi Protesta godet keqeverisjen e qeverise protestuesit protestojne Kundra VARFERISE. KUNDRA NIVELIT SHUMETE ULET TE TE ARDHURAVE MINIMUMIT PER TE JETUAR KUNDRA KRIMIT NE RITJE SE POLICIJA ESHTE VETEM PERTE RUAJTUR MAKINEN POLITIKE TE RAMES KETO QE THONI JU Z LLESHI JANE SI ATO PRALLAT ME MBRET TE E RAMES

    Përgjigju