LAJMET MË TË LEXUARA/ 2022/ Tragjedia në Itali, qëlloi me armë zjarri gruan dhe më pas veten! Ja kush është shqiptari që humbi jetën

LAJMET MË TË LEXUARA/ 2022/ Tragjedia në Itali, qëlloi me armë zjarri gruan dhe më pas veten! Ja kush është shqiptari që humbi jetën

Oltjon Sallaku dhe familja e tij

Shqiptarja.com sjell lajmet më të lexuara të vitit që lamë pas. Më poshtë është lajmi i publikuar më 17 nëntor 2022, kur ndodhi një tragjedi në Bari, Itali,  ku një shqiptar, Oltjon Sallaku qëlloi me armë zjarri gruan e tij, Lamia Elamri, 18-vjeç dhe më pas vrau veten.

Lajmi i botuar më 17 nëntor 2022:  Tragjedia në Itali, qëlloi me armë zjarri gruan dhe më pas veten! Ja kush është shqiptari që humbi jetën

Një tragjedi ndodhi mbrëmjen  e djeshme në Bari, Itali ku një shqiptar, Oltjon Sallaku qëlloi me armë zjarri gruan e tij, Lamia Elamri, 18-vjeç dhe më pas vrau veten. Elamri aktualisht ndodhet në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

18-vjeçarja marokene u qëllua me armë zjarri në gjoks dhe pas kryerjes së këtij krimi të rëndë, Sallaku qëlloi më pas veten në kokë. Sipas asaj që mësohet, tragjedia ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën “Martin Luther King” në Cassano delle Murge dhe mësohet se ka ardhur pas një konflikti mes tyre.

Në momentin e të shtënave, vajza e vogël, gati 2 vjeçe, ndodhej me gjyshen nga nëna. Oltjoni punonte si shtrues pllakash në Bari dhe cilësohet nga të gjithë si një djalë i mirë. Një mik i tij tregon se e ka takuar pak para krimit të rëndë dhe dukej i qetë, madje kanë bërë dhe shaka. Çfarë ndodhi kur ai hyri në shtëpi? Dhe pse ai që përshkruhet si një djalë i mirë kishte një armë? Ka ende shumë pyetje që duhet të marrin përgjigje. Puna e hetuesve vijon për të kuptuar se çfarë ka ndodhur.

K.T./S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli