‘VOL-VO 4’, 34 të arrestuarit ankimojnë masën e sigurisë, mes tyre ish-deputetët Ndoka dhe Çuko

Ish-deputeti Arben Ndoka, gjatë seancës në gjykatën e Krimeve të Rënda

TIRANË- 34 të arrestuarit e operacionit VOL-VO 4, kanë ankimuar këtë të hënë vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, që i la ata në burg.

Me anë të avokatëve të tyre mbrojtës, 34 të akuzuarit kërkojnë ndryshimin e masës së sigurisë. Gjykata pak ditë më parë vendosi të lejë në burg pa afat 24 persona, 8 prej tyre në arrest shtëpie dhe 2 në detyrim paraqitjeje.

Mes të akuzuarve që mbetën në arrest me burg, janë edhe dy ish-deputetët socialistë Arben Ndoka dhe Arben Çuko.

Vijon…

  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento

Komente

  • rrupanj: 29/10/2018 19:34

    e mor Arben cuko te zuri haku i krutjes qe te zgjodhi 2 Mandate(8-vjet)dhe nuk shkele kurr ne vendlindje perkundrazi talleshe duke then:ne krutje vetem xhaketen te le un prap do ma japin Voten.ne anen tjeter ja bere mir krutjes komuniste qe ta jipshin Voten vetem se keni qen funksionar komunista dem baba dem.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gruaja shpëton për mrekulli nga përplasja tragjike me trenin (video)