Lakuriq mbi biçikleta! Banorët në paradë për nismën e rëndësishme (FOTO+16)

Banorët e Uellsit kanë gjetur një mënyrë origjinale po aq sa he të guzimshme për të protestuar në mbrojte të mjedisit. Dhjetra çiklistë kanë kanë pedaluar hipur mbi biçikleta krejtësisht të zhveshur dhe të pikturuar. Ta kishin shkruar në trupin e tyre parulla në mbrojtje të ambientit. Parada kishte si synim ndërgjegjësimin e sqytetarëve për mbajtjen e një ambienti sa më të pastër. Fotot nga parade kanë pushtuar median.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Kina i përgjigjet vërejtjeve nga Filipinet mbi ndikimin në detin jugor: Pretendimet e Kinës nuk do të cënojnë fqinjët e saj