Lamtumirë mjeshtër! Flogert Shatraj luan në violinë kolonën zanore të 'Rrugë të bardha", filmit që shenjoi karrierën e Rikard Ljarjas

Ndarja e parakohshme nga jeta e aktorit Rikard Ljarja i ka tronditur të gjithë. Fjalët janë të tepërta në këto momente të veshtira për familjen, por edhe ata që e kanë ndjekur, deri adhuruar në filmat ku ka interpretuar.
Violinisti Flogert Shatraj ka zgjedhur që ngushëllimet për humbjen e aktorit të madh, t'i përcjellë nëpërmjet tingujve të violinës.
Ai ka luajtur një pjesë nga kolona zanore e filmit "Rrugë të Bardha", që shenjoi edhe karrierën aktorit që u shua mbrëmjen e djeshme në moshën 77-vjeçare. Rikard Ljarja vuante nga një sëmundje e rëndë dhe prej kohësh nuk dilte nga shtëpia.


Lajmi kryesor:

Poezia e muzika, dy shëronjëset e shpirtit! Artistët interpretime emocionuese në kohë të trishta


D.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Si u ‘prish’ takimi i kryeministrit me bizneset

Si u ‘prish’ takimi i kryeministrit me bizneset