VIDEO/ Lante orën ‘Rolex’ me shishen e shampanjës e bënte xhiro me Ferrari, si u kap nga policia ‘kapo i drogës’ në Londër

Mansoor Kiani

Mansoor Kiani

Një trafikant droge u arrestua nga policia në Londër, pasi u zbulua nga veprimet që po kryente në një klub nate. Mansoor Kiani, 28-vjeç, u zbulua pasi po derdhte shampanjë mbi orën Rolex në një klub nate në Knightsbridge si dhe nga xhirot e tij me Ferrari.

28-vjeçari u dënua me 15 vite e gjysmë burg, si shpërndarës droge dhe pasuria e tij ishte vënë nga shitja e heroinës dhe kokainës. Në seancën gjyqësore u shfaqën dhe video ku Kiani ra në sy tek policia nga xhirot me Ferrari dhe skenat në klubet e natës, si derdhja e shampanjës mbi orën Rolex.

“Pasuria e pashpjegueshme dhe sendet e shtrenjta të blera me para në dorë janë tregues kyç se dikush mund të jetë i përfshirë në krimin e organizuar.”- tha detektivi Tom Stean. Ai tha se njerëzit mund të ndihmojnë në arrestimin e kriminelëve duke raportuar çdo shqetësim dhe skena të ngjashme.

Mansoor Kiani nga Luton, u përpoq të fshihte aktivitetet e tij të trafikut të drogës duke përdorur një sistem komunikimi telefonik të koduar të quajtur ‘EncroChat’. Por ai u arrestua në pranverë të 2020 dhe mesazhet në sistemin e koduar ndihmuan policinë të zbulonte bisedat mes tij dhe të tjerëve për shpërndarjen e drogës.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Alb: 07/12/2021 10:11

  Pak njerz ja dalin me sukses derin ne fun.

  Përgjigju
 • Loti: 06/12/2021 14:09

  Kur ra jevgu nkos…

  Përgjigju
 • Agjenti: 06/12/2021 11:08

  I pafsh hajrin Rolexit mor djale. Flasim mbas 15 vjetesh.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Trishtim për tifozët holandezë, ja si e përjetuan humbjen në rrugët e Tiranës