Larg vëmendjes dhe luksit, Jennifer Lopez martohet në ceremoninë modeste me Ben Affleck

Larg vëmendjes dhe luksit, Jennifer Lopez martohet në ceremoninë modeste me Ben Affleck

Jennifer Lopez dhe partneri Ben Affleck

Ikona e muzikës POP, Jennifer Lopez është duke përjetuar momentet më të bukura të jetës krah partnerit të saj Ben Affleck. Kohë pas fejesës së tyre në prill të 2020, çifti u kurorëzua dje në një ceremoni modeste.

Burimet e mediave të huaja rozë, PEOPLE thanë se ata donin thjesht të martoheshin pa u marrë me dasmë mondane

 “Ishte super, super i vogël. Nëna dhe fëmijët e [Jenniferit] ishin aty. Ata thjesht donin të martoheshin, kështu që u martuan,” thotë një burim i brendshëm.

Në një intervistë të pak muajve më parë, Lopez rrëfeu se çfarë e bënte lidhjen e tyre të veçantë tani në krahasim me 18 vite më parë.

 “Ne jemi më të vjetër tani, jemi më të zgjuar, kemi më shumë përvojë, jemi në vende të ndryshme në vendin tonë. Ne kemi fëmijë tani dhe duhet të jemi shumë të vetëdijshëm për këto gjëra.”

Ajo ndan binjakët 14-vjeçarë Emme dhe Max me ish-bashkëshortin Marc Anthony ndërsa Affleck ndan tre fëmijë me ish-bashkëshorten Jennifer Garner: Violet, 16, Seraphina, 13 dhe Samuel, 10.

“Është një rezultat i bukur që kjo ka ndodhur në këtë mënyrë në këtë kohë të jetës sonë ku ne mund ta vlerësojmë dhe festojmë njëri-tjetrin dhe ta respektojmë njëri-tjetrin”, vazhdoi Lopez. “Ne e kemi bërë gjithmonë, por kemi edhe më shumë vlerësim sepse e dimë që jeta mund të të çojë në drejtime të ndryshme”.

Ajo shtoi, “Ne kemi qenë në lojë në sytë e publikut për një kohë të gjatë për të ditur se kush jemi si njerëz dhe çfarë ka me të vërtetë rëndësi dhe çfarë nuk ka rëndësi. Ne kemi fëmijë dhe e respektojmë njëri-tjetrin… Ne me të vërtetë jetojmë jeton në një mënyrë për të cilën ne mund të jemi krenarë dhe fëmijët tanë mund të jenë krenarë për ju. Ne thjesht veprojmë nga një vend dashurie dhe respekti për të gjithë në jetën tonë dhe kjo është shumë e rëndësishme për ne. Ne e dimë se cila është e vërteta [ dhe] ne e mbajmë të shenjtë.”

Në buletinin e saj On the JLo në prill, Lopez detajoi se si Affleck i propozoi asaj teksa ajo ndodhej në tualet.

“A e keni imagjinuar ndonjëherë se ëndrra juaj më e madhe mund të realizohej?” shkruante ajo në atë kohë. “Natën e së shtunës, ndërsa isha në vendin tim të preferuar në tokë (në banjën me flluska), dashuria ime e bukur u gjunjëzua dhe më propozoi. Unë mbeta fjalë për fjalë dhe ai tha, ‘a është kjo një po?’ Unë thashë PO, sigurisht që është një PO.”

“Isha duke buzëqeshur aq shumë dhe lotët po më rridhnin në fytyrë, duke u ndjerë kaq tepër e lumtur dhe e plotë”, shtoi ajo. “Nuk ishte asgjë e zbukuruar, por ishte gjëja më romantike që mund të kisha imagjinuar ndonjëherë…vetëm një natë e qetë e së shtunës në shtëpi, dy njerëz që premtonin se do të ishin gjithmonë aty për njëri-tjetrin.”

Ylli, iu referua unazës së saj të fejesës me diamante jeshil, duke thënë: “E gjelbra ka qenë gjithmonë ngjyra ime me fat dhe tani, me siguri, do të jetë gjithmonë” – përfundoi, “Dy njerëz shumë me fat. Që patën një shans të dytë për dashurinë e vërtetë.”

1/2
G.MO/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Izraeli bombardon Jemenin! Ushtria izraelite: Sulmuam portin ku mbërrijnë armët nga Irani për Houthis

Izraeli bombardon Jemenin! Ushtria izraelite: Sulmuam portin ku mbërrijnë armët nga Irani për Houthis