Largimi i Mirel Josës, Vllaznia ndryshon pozicionet e stafit! Mësohet trajneri i ri

Largimi i Mirel Josës, Vllaznia ndryshon pozicionet e stafit! Mësohet trajneri i ri

Auron Miloti, trajneri i ri i Vllaznisë

Mirel Josa nuk është më trajneri i Vllaznisë. Pas afro 10 muajsh, 59-vjeçari dhe klubi shkodran kanë ndarë udhët, kjo pas humbjes 2-0 me Laçin në transfertë për javën e 26-të të Superligës.

Paçka zërave se Josa nuk ka pranuar largimin, fakt është se presidenti Alban Xhaferi ka vendosur tanimë për largimin e trajnerit, duke emëruar edhe pasardhësin e tij.

Në njoftimin e djeshëm të kuqebluve, thuhej se Auron Miloti dhe Vioresin Sinani do ishin zëvendësuesit e Josës. Duket se te Vllaznia kanë vendosur që drejtori sportiv Miloti të jetë trajner i parë dhe vendin e tij do e zërë Sinani.

Ish-bomberi tanimë ndryshon pozicion nga zëvendëstrajner, duke qenë se Miloti ka edhe eksperiencë në Austri si trajner. Duket se 48-vjeçari shkodran ka shansin e artë që të jetë në krye të ekipit. Me licencën UEFA Pro, Miloti ka drejtuar Feldkirchen në Austri, para se të rikthehej te Vllaznia në 2021.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

ZYRTARE/ Aventura e dytë jashtë Shqipërisë, Sherif Kallaku firmos në Rumani

ZYRTARE/ Aventura e dytë jashtë Shqipërisë, Sherif Kallaku firmos në Rumani