Largimi i Rudi Garcias, ofertë e çmendur për ribashkimin e Mourinhos me Ronaldon

Largimi i Rudi Garcias, ofertë e çmendur për ribashkimin e Mourinhos me Ronaldon

Ronaldo dhe Mourinho

Barazimi 0-0 me Al Faiha do i kushtojë largimin trajnerit Rudi Garcia nga stoli i Al Nassr, skuadër kjo ku luan edhe Cristiano Ronaldo në Arabinë Saudite. Tanimë mediet në Europë bëjnë me dije se drejtuesit e klubit kanë shtuar kontaktet me Jose Mourinhon, trajnerin aktual të Romës.

Sipas "AS", sheikët nga Riadi janë të gatshëm t'i ofrojnë portugezit të stolit një pagë prej 100 milionë eurosh për dy sezone, duke tunduar edhe me një projekt serioz trajnerin.

Al Nassr pritet të dalë me një reagim në lidhje me situatën e trajnerit, teksa nëse Mourinho pranon të ulet në stolin e Al Nassr do ribashkohej me Cristiano Ronaldon dhe do bëhej tekniku më i paguar në botë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Rrëzohet kërkesa e Bardhit për mocion me debat për fondet e IPARD, Çuçi: Nuk është momenti, po bëjmë përpjekje për t’i zhbllokuar

Rrëzohet kërkesa e Bardhit për mocion me debat për fondet e IPARD, Çuçi: Nuk është momenti, po bëjmë përpjekje për t’i zhbllokuar