Largimi nga Chelsea, Thiago Silva arrin akordin me ekipin e ri

Largimi nga Chelsea, Thiago Silva arrin akordin me ekipin e ri

Thiago Silva

Mbrojtësi i Chelseat, Thiago Silva do largohet nga Blutë në fundin e sezonit. Braziliani ka rënë dakord për një marrëveshje dy vjeçare për t'u ribashkuar me klubin brazilian Fluminense.

Silva dhe Chelsea nuk arritën marrëveshje për rinovimin e mëtejshëm të kontratës duke bërë që mbrojtësi të largohet pas përfundimit të këtij sezoni. Megjithatë, njëri nga mbrojtësit më të mirë në botë në dy dekadat e fundit nuk ka qëndruar duarkryq për të ardhmen.

Plani është që firma të hidhet në javët e ardhshme, për një marrëveshje e cila do të jetë e vlefshme deri në qershor të vitit 2026. Fluminense është klubi i fundit ku Silva luajti përpara transferimit të bujshëm te Milani në 2009.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria