Lazio fiton derbin e Romës, Milan mposht Sassuolo-n dhe parakalon Interin në renditje

Një ndeshje me shumë emocione është luajtur në “Seria A” mes Lazio-s dhe Romës. Derbi i kryeqtetit i cili i prodhoi të gjitha, penallti, gola, aksione, shtylla dhe kartona të kuq, përfundoi me fitoren 3-0 të Lazio-s.

Të besuarit e Inzaghit zhbllokuan që në minutën e 12 me Caisedo-n, më pas dyfishuan me Immobile-n me penallti dhe në fund vulosën gjithçka me Cataldi-n. Atëherë kur pritej vetëm vërshëllima e trefishtë Kolarov mori kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga loja.

Ndërkohë edhe Milan ka marrë tre shumë të rëndësishme kundër Sassuolo-s të cilat e bëjnë “djallin” të ngjitet në vendin e tretë në “Seria A” duke parakaluar Interin. Në “San Siro” autogoli i Lirola në minutën e 35 vulosi gjithçka.

'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?

×

21 janari, Braçe për Report Tv: Krim shtetëror i organizuar, ka prova të reja që do dalin nga dëshmitarët! SPAK t’u bëjë thirrje për bashkëpunim