“Uragani” Vidal shkatërron Romën
Juve fiton 4-0, tani +3 mbi Milan

“Uragani” Vidal shkatërron Romën<br />Juve fiton 4-0, tani +3 mbi Milan
Juventus vendos edhe më shumë duart mbi titullin kampion të serie A, pas një fitoreje spektakolare ndaj një prej pengesave më të forta në ndeshjet e mbetura, me shifrat 4-0 ndaj Romës. Bardhezinjtë shkatërruan skuadrën kryeqytetase në një ndeshje që u zbulua si e lehtë. Me këtë sukses Juventus shton në 3 pikë diferencën me milanin, pas barazimit të këtij të funtdit , kur duhen dhe 5 ndesje nga fundi.

Pas vetëm 8 minutash ndeshja në Torino ishte 2-0, falë dopietës së Arturo Vidal. Më pas Pirlo mbylli llogaritë në një aksion vendimtar. Më parëportieri i Romës, Stekelenburg ishhte përjashtuar me të kuq, duke shkaktuar dhe penallti. Nga pika e bardhë Pirlo dështoi por më pas rregulloi menjëherë gabimin. Në pjesën e dytë Marchisio perfeksionoi pokerin juventin. (rb/shqiptarja.com)

Censi 2023, popullsia u tkurr me 419 mijë në 12 vite, cili është shkaku?

×

Turi i mirënjohjes, Veliaj: Sot Kavaja është më socialiste se kurrë; PS e vetmja forcë që di të bëjë shtet dhe qytet