Legalizimi i kanabisit mjekësor, Berisha: Krim, Rama do që ta shpallë Shqipërinë si Escobarin e Europës

 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar ligjin për legalizimin e kanabisit mjekësor që është hartuar dhe pritet të miratohet në Këshillin e Ministrave dhe më pas do të depozitohet në Kuvend. Berisha thotë se janë kundër legalizimit të kanabisit pasi Shqipëria është ndër vendet kryesore për kultivimin dhe sipas tij legalizimi do ta shpallte vendin tonë Escobarin e Europës.

“Kundër. Për PD dhe për shqiptarët kanabisi është krim, krim dhe vetëm krim. Të legalizosh kanabisin në një vend që me shpejti të rrufeshme ngjittë në çatinë e botës për prodhimin e saj do të thotë të shpallë veten Escobar e Europës. Rama e bën këtë në zbatim të doktrinës së George Soros, miliarderi që ka kërkuar zyrtarisht në OKB se bashku me një president të Amerikës latine që të ndërpritet çdo lloj lufte kundër dograve paçka se në SHBA vdesin 273 persona në ditë. Rama në zbatim të kësaj praktike deklaron se po legalizoj kanabisin kjo është një damkë e madhe e vendet, mbështetje e fuqishme për krimin. Ka deklaruar se do pyesë PS nëse do lejojë përdorim e saj. Anketa është gjithmonë e PS. Po bën gjithçka të shkatërroj qenien dhe identitet e shqiptarëve”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Berisha mbron vrasësin e Pjerin Xhuvanit: Më kanë thënë fjalë të mira për të, qëlloi për vetëmbrojtje! Gazment Bardhi përgjegjës për vrasjen, njëjtë si Balla


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gërdeci dhe privatizimi i ish-kompleksit Partizani nën hetim, a besoni se SPAK do të bëjë drejtësi?×

Lajmi i fundit

Ministrja Xhaçka në takimin e SEECP: Bashkëpunimi rajonal, kyç për të ardhmen tonë evropiane

Ministrja Xhaçka në takimin e SEECP: Bashkëpunimi rajonal, kyç për të ardhmen tonë evropiane