Legjenda Placido Domingo akuzohet nga 11 gra për ngacmim seksual

Legjenda Placido Domingo akuzohet nga 11 gra për ngacmim seksual

Nuk kanë të sosur problemet për Placido Domingo-n.

Sipas Agjensisë amerikane të shtypit Associated Press (AP), 11 gra kanë akuzuar dirigjentin dhe këngëtarin e operas, legjendën Placido Domingo për ngacmim seksual. Gratë akuzuese i kanë treguar Associated Press se  Domingo i kishte kërcënuar dhe ngacmuar me sjellje të papërshtatshme.

Njëra prej tyre raportoi se në vitin 1999 drejtori i përgjithshëm aktual i 'Los Angeles Opera' kishte tentuar ta prekte në organe intime ndërsa të tjerat kanë treguar se Placido Domingo kishte tentuar t'i puthte në dhimat e zhveshjes.

Disa punonjës të prapaskenës gjithashtu raportuan në 'Associated Press' se në vitin 2016, ata ishin përpjekur të mbronin vajzat e reja nga Domingo ndërsa administratorët kundronin skenën

Në një deklaratë, zëdhënësi i këngëtares i quajti akuzat "plot mospërputhje", por nuk dha detaje.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • sa te poshtra jan ca femra pa karakter: 05/09/2019 10:39

    Vetem Shqiptaret se tradhetuan Placido Domingon e u treguan "burrnesha" si Inva eee ajo tjetra ;)

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Parti të re pasi humbi vulën e PD? Lulzim Basha vendos sot fatin e tij politik

Parti të re pasi humbi vulën e PD? Lulzim Basha vendos sot fatin e tij politik