Leksion për prindërit me fëmijë adoleshentë nga Angelina Jolie

Angelina Jolie prej vitit 2016 i ka dhënë fund martesës me partnerin e saj Brad Pitt. Prej asaj kohe ajo i është dedikuar tërësisht fëmijëve dhe karrierës. Tashmë për revistën 'Hello' ajo ka treguar si është të kesh fëmijë adoleshentë. 
“Kur fëmijët e tu janë të vegjël ti ndihesh më shumë si “mami”, por kur ata janë adoleshentë ti fillon të kujtosh si ndiheshe në moshën e tyre. I sheh që frekuentojnë klube punk, dhe pyet veten pse nuk mund të shkosh me ta. Jam në këtë momentin argëtues të rizbulimit të vetes”,thotë Angelina.
Ajo shprehet se fëmijēt e saj janë individë të fortë, por mendjehapur dhe se mundohet t’i mësojë sipas shembullit të nënës së vet.

A.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, si po punon qeveria për të përballuar emergjencën e tërmetit?

Komento