Leku derdhet lumë, ndërtimi
në 2012 duhej që të mbyllej

Leku derdhet lumë, ndërtimi<br />në 2012 duhej që të mbyllej
TIRANE- Rikonstruksioni i godinës qëndrore të Bankës së Shqipërisë është bërë tashmë objekt hetimi, ku njësia Task-Forcë pranë prokurorisë së kryeqytetit, që prej disa ditësh ka nisur verifikimet, duke parë faturat e fryra financiare, për ndërtimin e një shtese në BSH.

Nga hetimi paraprak, të disa dokumentave që janë përpiluar nga vetë zyrtarët e Bankës së Shqipërisë, tregohet se për objektin në fjalë, është shpenzuar një shifër prej 12 milion euro, përfshirë këtu dhe TVSH, fatura kap shifrën prej afro 15 milion euro.

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)