Lëkundet toka, tërmet 3.8 ballë në Vlorë

Lëkundje e tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës. Sipas EMSC, lëkundja ka qenë 3.8 ballë, me epiqendër 5 kilometra nga Orikumi, dhe thellësi 2 kilometra. Nga lëkundja nuk raportohet për dëme materiale, ndërsa dridhjet e tokës kanë shkaktuar frikë te banorët.

 

 

Të dhënat për tërmetin nga EMSC

J.SH./er.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

I ftohti polar na tha 'mirupafshim'! Vijon rritja e temperaturave, kalime vranësirash në pjesën e dytë të ditës