VIDEO/Levante mposht Barçën 5-4, shkëlqen shqiptari Bardhi

VIDEO/Levante mposht Barçën 5-4, shkëlqen shqiptari Bardhi

Nga ndeshja Levante-Barcelona

Barcelonës i është ndërprerë seria e ndeshjeve pa humbje.

Ka qenë Levante ajo që e ka mposhtur gjigantin e futbollit spanjoll, me një “festival golash”.

Barça që nuk njihte humbje këtë sezon dhe në përgjithësi në 43 ndeshjet e kaluara në La Liga, duke shënuar kështu rekord, është gjunjëzuar para Levantes.

Ka qenë shqiptari Enis Bardhi me dy gola dhe Emmanuel Boateng me tri të tjera që kanë prishur serinë e katalanasve.

Goli spektakolar i Enis Bardhit

Rezultati përfundimtar i takimit ishte 5-4, ndërsa për Barcelonën shënuan tri herë Coutinho dhe njëherë Luis Suarez.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Itali/ Ish kryeministri Draghi voton në Romë

Zgjedhjet në Itali/ Ish kryeministri Draghi voton në Romë