VIDEOLAJM/ Lëvizin vetëm efektivët, ‘blindohet’ bulevardi ‘Dëshmorët e Kombit’! Forca të shumta sigurie për mbarëvajtjen e samitit

 

Masat e sigurisë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ janë ndër më striktet. Një numër i madh i forcave të policisë ka blinduar të gjithë sheshin për të bërë të mundur mbarëvajtjen e samitit të përbashkët që do të mbahet në Tiranë mes liderve të Bashkimit Europian dhe liderve të Ballkanit Perëndimor.

Përqendrimi më i lartë i forcave të sigurisë është në hyrje të bulevardit. Në këto kushte, duket pothuajse e pamundur që të zhvillohet protesta e njoftuar nga kreu i ‘Rithemelimit’, Sali Berisha i cili ka njoftuar një tubim paqësor gjatë kohës që zhvillohet samiti.


Lajmi kryesor:

PËRMBLEDHJE/ Çfarë ndodhi në Samit, Rama 2 orë pritje, s’mungojnë motivet tradicionale! TË GJITHA marrëveshjet e nënshkruara! BE: Ballkani Perëndimor, pjesë e jona


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Meçe: Lazarati prodhonte 900 ton hashash në vit! Noka, Basha, Berisha menaxhonin kartelin e drogës

Meçe: Lazarati prodhonte 900 ton hashash në vit! Noka, Basha, Berisha menaxhonin kartelin e drogës