Lëvizja e LGBTI i bashkohet valës së marshimeve të Ditës Ndërkombëtare të Gruas

Foto nga marshimi i LGBTI

Ditës Ndërkombëtare të Gruas iu bashkua edhe lëvizja e LGBTI, të cilët protestuan për të drejtat e tyre.

Me pankarta në duar dhe thirrje "Drejtësi! Barazi!" ata marshuan nga qendra drejt zonës së ish-Bllokut.

Aktivistja kryesore e lëvizjes, Xheni Karaj kryesonte marshimin duke i rënë një daulleje.

Kujtomë që grupi i aktivistëve të LGBTI prej vitesh kërkojnë të drejtat e tyre që të mos diskriminohen në rrugë apo në ambiente të punës për shkak të preferencës së tyre seksuale, kur kjo është thjesht një zgjedhje personale.


Lajmi kryesor:

8 Marsi festë dhe protestë, gjesti i veçantë i policisë në Vlorë! Rama 'thumbon' paraardhësit, Meta: Gratë s'duhet të keqpërdoren nga politika


Ora 15:47
Lëvizja e LGBTI i bashkohet Ditës Ndërkombëtare të Gruas (FOTO)
1 / 19
2 / 19
3 / 19
4 / 19
5 / 19
6 / 19
7 / 19
8 / 19
9 / 19
10 / 19
11 / 19
12 / 19
13 / 19
14 / 19
15 / 19
16 / 19
17 / 19
18 / 19
19 / 19
/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika