Lëvizte me pistoletë me vete në Lezhë, arrestohet një 14-vjeçar

Një 14-vjeçar është arrestuar pasi u kap duke qarkulluar me pistoletë me vetë në qytetin e Lezhës.Gjatë kontrollit të ushtruar në një mjet taksi në të cilin ishte pasagjer një 14-vjeçar, në çantën e tij, u gjet një armë zjarri pistoletë me një krehër me fishekë.  

Policia arrestoi të miturin E. T., banues në Lezhë, për veprën penale "Armëmbajtja pa leje" dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Kontrollet kanë vijuar edhe në Shëngjin, ku gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim 5 persona me precedent të mëparshëm kriminal.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Po udhëtonte me ‘Smart’, përplaset me pemën dhe humb jetën 21-vjeçari shqiptar në Itali