La Liga, fitojnë Real dhe Barcelona, show nga dyshja Benzema-Lewandowski

La Liga, fitojnë Real dhe Barcelona, show nga dyshja Benzema-Lewandowski

Lewandowski dhe Benzema

E diela u mbyll me spektakël në fushën e sportit. Rivaliteti është kthyer në La Liga dhe këtë e treguan më së mirë ndeshja e Barcelonës dhe Real Madrid që arritën të rrëmbenin fitoren.

Lewandowski dha një shfaqje me 2 golat që shënoi përballë Valladolid duke bërë që rezultati final të shkonte në 4-0. Ndërsa Real Madridi u mbështet tek Karim Benzema, sulmuesi i besueshëm për vite me radhë, për të mbajtur një fillim të përsosur me fitoren e tretë të radhës. 

Benzema shënoi 2 gola në përballjen me Espanyol duke bërë që rezultati final të shkonte në 3-1.

Për Leëandoëskin, goli i dytë që shënoi dje ishte i katërti në numër në tre ndeshje, një më shumë se Benzema. AS dhe Marca dy të përditshmet pranë Real Madrid i kushtuan faqen e parë Benzemas duke shkruajtur: “Lider, është prej ari”, ndërsa Sport dhe Mundo Deportivo e cilësuan Leëandovskin si “killeri” i ri i Barçës.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Ishin duke shkuar për në Kishën e Laçit, drejtuesja humb kontrollin e mjetit dhe përfundon në përrua! Shpëtojnë mrekullisht dy të rejat

Ishin duke shkuar për në Kishën e Laçit, drejtuesja humb kontrollin e mjetit dhe përfundon në përrua! Shpëtojnë mrekullisht dy të rejat