Lezhë/ Arrestohet pas 3 muajsh arrati Besnik Pjetri, vrau babanë dhe vëllanë e ish-gruas se nuk e lejonin të takonte 2 vajzat! VIDEO-Momenti kur RENEA i vë prangat

LEZHË - Besnik Pjetri, autori i vrasjes të babë e bir me të cilët ka pasur lidhje familjare është arrestuar mëngjesin e kësaj të marte. Krimi i rëndë ndodhi rreth orës 23:00 të mbrëmjes të 29 gushtit në fshatin Gryk Zezë, ndërsa viktimat janë Pjerin Perjaku 56-vjeç dhe Gent Perjaku 32-vjeç. Dyshohet se vrau babanë dhe vëllanë e ish-gruas pasi nuk e lejonin të takonte 2 vajzat. I shumëkërkuari u vu në pranga mëngjesin e kësaj të premte nga forcat RENEA, pas pas punës gjurmuese-policore të strukturave hetimore dhe operacionale të Policisë së Lezhës.

Ndaj tyre u qëllua me breshëri plumbash sapo kishin hyrë në oborrin e banesës së tyre dhe nga plagët e marra gjetën vdekjen e menjëhershme. Policia e cila mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes identifikoi autorin, por pa arritur që ta prangosë. Besnik Pjetri 45-vjeç banues në Troshan pas krimit është larguar, duke i shpëtuar policisë. 

Babë e bir ishin kthyer të hënën nga Italia ku jetonin prej shumë vitesh, pasi kishin patur një dasëm në vendlindje tek disa të afërm të tyre. Siç duket ish-dhëndri i ka ndjekur lëvizjet e objektivave të tyre dhe sapo janë kthyer në banese është afruar dhe ka qëlluar me breshëri plumbash.

Pjetri i cili ishte babai i dy vajzave ishte divorcuar, prej më shumë se 6 vitesh nga gruaja e tij dhe që prej asaj kohe kishte patur konflikte të vazhdueshme më ish-gruan dhe familjen e saj, madje për këtë çështje ishte arrestuar dhe nga policia në Itali dhe kishte qëndruar për rreth 2 vite në burg. 45-vjeçari pretendonte se familja e ish-nuses së tij i kishte borxhe dhe nuk ja kishin kthyer, ndërsa së fundmi nuk e kishin lejuar të takonte as vajzat çka dyshohet të jetë bërë shkak dhe për krimin e rëndë.

1671184884_pjetri.jpg

 

Autori Besnik Pjetri dhe 2 viktimat

/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Goditet grupi kriminal në Shkodër, 12 të arrestuar, sekuestrohet 246 kg kanabis (EMRAT)

Goditet grupi kriminal në Shkodër, 12 të arrestuar, sekuestrohet 246 kg kanabis (EMRAT)