Lezhë/ Dalin peshq të ngordhur në ujërat e lumit Drin...dyshohet se iu hodh dinamit (VIDEO)

LEZHË- Peshq të ngordhur kanë dalë në siperfaqen e Drinit, nga zona e Balldrenit deri në grykëderdhjen e lumit në detin Adriatik.

Peshqit e ngordhur janë konstatuar që prej pasdites të së martës, ndërsa ende nuk dihet shkaku i kësaj situate. Peshkatarët dhe qytetarët kërkojnë identifikimin dhe ndëshkimin e personave përgjegjës.

Inspektorati i Mbrojtës së Territorit dhe Agjencia rajonale e Mjedisit kanë nisur verifikimet në terren për zbulimin e shkakut të ngordhjes së peshqve, që dyshohet të jete krijuar nga gjuetia me dinamit apo derdhja e lendeve te rrezikshme ne lum.

 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Ylli Pata: Çfarë synon Grida dhe të tjerët që i afrohen Berishës?