Lezhë/ Kapet “skifteri” me pistoletë dhe bizhuteri të vjedhura në makinë/VIDEO

 

Policia ka sekuestruar armë, municione, uuro dhe bizhuteri të dyshuara nga veprimtaria kriminale e vjedhjes, duke arresttusar në flagrancë poseduesin e tyre.

Nga forcat policore të Komisariatit të Policisë Lezhë në bashkëpunim me F.N.SH. Shkodër janë ushtruar kontrolle blic në territor, ku si rezultat i tyre u sekuestruan :

- Një armë zjarri pistoletë Bereta me një krehër me 15 fishekë

- 14.600 Euro

- Një sasi bizhuterishë

Këto materiale u sekuestruan gjatë kontrollit të mjetit tip Lancia që drejtohej nga shtetasi i arrestuar, si dhe dyshohet të jenë të përfituara nga veprimtaria kriminale e vjedhjes.

U arrestua në flagrancë shtetasi i dyshuar si posedues i tyre, Roan Brahimi, 26 vjeç, banues në Lezhë.

Në ngarkim të tij veprat penale " Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit" , "Vjedhja" , "Përvetësimi i parave ose mallrave që rrjedhin nga vepra penale ose veprimtaria kriminale" parashikuar nga nenet 278, 134 dhe 287/b i Kodit Penal.

Materialet proçedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprime të mëtejshme.

Ora 10:58
Me armë, euro dhe bizhuteri në makinën ‘Lancia’, prangoset i riu në Lezhë
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5
/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një viktimë nga zjarret në vend, a ishin të përgatitura autoritetet shtetërore për përballimin e emergjencës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Foreign Policy: Edi Rama ndërton ura për në Europë ose askund tjetër