Lezhë/ Kthyen stanin në ambient për kultivim kanabisi, lirohet vëllai i deputetit! Arrest me burg për dy të tjerët

Vellai i deputetit të Partisë Socialiste Eduard Ndreca, i cili u arrestua tre ditë më parë si i përfshire në kultivimin e bimeve narkotike në zonen Kashnjetit në Lezhë, do të hetohet në gjendje të lire.Armando Ndreca dhe dy përsonat e tjere të arrestuar Armel Nikdukaj dhe Elvis Shpellzai u njohen këtë shtune me masen e sigurisë në gjykaten e Lezhës.

Pasi dëgjoi palet gjyqtarja Edlira Çota, e cilësoi të paligjshem ndalimin nga policia të 32-vjeçarit Armando Ndreca dhe vendosi ndaj tij masen e sigurisë detyrim paraqitje, mase u kërkua gjatë seances edhe nga prokuroria e çështjes Irena Sufaj, e cila pavarësisht kërkeses që kishte bërë që ai të qëndroi në burg, pasi u njoh me provat dhe pretendimet e të arresrtuarit ndryshoj qëndrim.

Ndërsa Armel Nikdukaj dhe Elvis Shpellzai të cilët u kapen në flagrance në stanin që kishin përshtatur për kultivimin e bimeve narkotike do të qëndrojnë në burg pa afat.

Ndaj të tre përsonave janë ngritur akuzat "Kultivimi i bimeve narkotike e kryer në bashkëpunim", ndërsa ndalimi i tyre u bë gjatë një operacioni të zhvilluar nga policia e Lezhës në kuader të kontrolleve të territorit kunder kunder kultvimit të droges.Ata dyshohet se kishin përshtatur një ambient (stan), në pyjet e fshatit Kashnjet, për kultivim të bimëve narkotike cannabis sativa, nëpërmjet llambave që furnizoheshin me lidhje të paligjshme të energjisë elektrike.

Nga ky ambient u sekuestruan 2973 bimë narkotike (disa prej tyre fidanë të gatshëm për t’u kultivuar në tokë), një sasi lënde narkotike cannabis sativa, 50 llamba, pajisje ventilimi, sende të tjera që i shërbenin kësaj veprimtarie kriminale dhe 3 celularë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 14/04/2024 02:46

  Armando Ndreca ka te njejten akuze si dy te akuzuarit e tjere:/ Kultivim narkotikesh ne bashkepunim/,nuk eshte akuzuar per moskallzim krimi;atehere pse dreqin e lirojne dhe hetimin do t'a kete ne gjendje te lire,apo se eshte vellai i deputetit e ata jane bijte e askushit??!!

  Përgjigju
 • AiQËQË: 13/04/2024 21:51

  Po te kishte dale nga pergjimi nje lidhje e nje polici, doktori, infermieri, mesuesia apo i nje qytetari te thjesht qe thyen lopaten gjith diten di i kishin bere grup i strukturuar kriminal dhe burgu as qe behet fjale, ndersa vellai i deputetit tone te dashur del te nesermen. Pa dashur ketu te permendim se ai eshte kjo kultivues ordiner i kanabisit dhe e din gjith Mirdita. Tani zoti deputet do doja shume qe femijet e tu kur te behem 13vjeç te pijne ca nga kanabisi qe mbjedh xhaxhai dhe te vije ne shtepi e te te vrasin ty te parin qe duke e ditur qe vellai jot kultivon kanabis per vite me rralle as qe merr mundimin ta ndalosh... Pastaj thojne te mos largohet RINIA nga SHQIPERIA.

  Përgjigju
 • Shqiptari: 13/04/2024 14:32

  Hajde jeto ne Shqiperi, vellai deputetit del ata dy te tjeret ne burg

  Përgjigju
  • Vflp: 13/04/2024 21:04

   Ai eshte familje deshmori....nuk mund ta leme ne burg....ata te tjeret ska gje...ata I leme ne burg

  • Visi: 13/04/2024 18:23

   Prokurorja eshte nje cope budallaqe e re, nje trushkulur, bibe dhe idote qe do i bej dosjet tym

  • Shef turi: 13/04/2024 14:48

   Burgu eshte ndertuar per fukarain e jo per te pasurit e pushtetaret

 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Berat/ Tentuan të kalojnë lumin Osum me automjet, zjarrëfikësit shpëtojnë shoferin dhe dy pasagjerët (VIDEO)

Berat/ Tentuan të kalojnë lumin Osum me automjet, zjarrëfikësit shpëtojnë shoferin dhe dy pasagjerët (VIDEO)