Lezhë, rruga me gropa në Spiten, banorët kërkojnë asfaltim

Lezhe- E rehabilituar në vitin, 2012, rruga me gjatësi 1.5 km që lidh fshatin Spiten me aksin nacional Milot-Lezhë ka degraduar plotësisht. Asfalti është çarë, ndërsa në ditë me shi gropat mbushen me ujë dhe kalimi është mjaft i vështire.

Kjo problematike vijon prej vitesh, duke penalizuar lëvizjen për dhjetera familjeve.

"Rruga është shumë problem. Ka gropa dhe na ka dëmtuar makinat. Ta bëjnë sa më shpejt se na shpëtojnë" thonë banorët.

Me buxhetin e vitit 2024, Bashkia Lezhë ka planifikuar ndërhyrje në disa rruge në zonat rurale ku projekti është gati edhe për rrugen e fshatit Spiten, pjesë e njësisë administrative Zejmen.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ali semjefi: 21/02/2024 20:52

    Ju kerkoj rrugen ne spiten shum mir ishalla rregullohet ne s'kemi rrug ne lezh lagjja gurra rruga traktori kemi e nuk ven kush dorë veq duhet me ju drejtue spakut se taksat i pagujm njëlloj si ato qe kam autostraden

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?



×

Lajmi i fundit

Pse mburoja izraelite është e aftë të përgjojë shumë dronë! Avionët amerikanë dhe Britanisë së Madhe mbrojnë Jerusalemin

Pse mburoja izraelite është e aftë të përgjojë shumë dronë! Avionët amerikanë dhe Britanisë së Madhe mbrojnë Jerusalemin