Vendimi për Ukrainën dhe Moldavinë, liderët e BE-së pritet t'i japin statusin e vendit kandidat

Vendimi për Ukrainën dhe Moldavinë, liderët e BE-së pritet t'i japin statusin e vendit kandidat

1655889826_f811ca43d0344dc59c07f57d3741b9401800x450.jpg

Liderët e BE-së në Bruksel pritet të nënshkruajnë rekomandimin e javës së kaluar nga Komisioni Evropian që t'i japin Ukrainës dhe Moldavisë satusin e kandidatit për në BE.

 “Këshilli Evropian ka vendosur t’i japë statusin e vendit kandidat Ukrainës dhe Republikës së Moldavisë,” pritet të deklarojnë liderët e BE-së kur të takohen për samitin e tyre të BE të enjten (23 qershor), shkruan Euroactiv.


Lajmi kryesor:

Kreu i opozitës bullgare: Votojmë pro heqjes së vetos! 'OK' negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut! Reagon Varhelyi: Vendim historik


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

I njohur si 'baroni i drogës', del fotoja pas arrestimit në Kosovë të Gëzim Çelës

I njohur si 'baroni i drogës', del fotoja pas arrestimit në Kosovë të Gëzim Çelës