Lidhja Demokratike e Kosovës zgjedh Kryesinë e re, ja emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

 Lidhja Demokratike e Kosovës zgjedh Kryesinë e re, ja emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zgjedhur sot Kryesinë e re të partisë pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm. 

Partia do të drejtohet nga Lumir Abdixhiku i mbështetur nga Anton Quni si nënkryetar për Mërgatë, Hykmete Bajrami nënkryetare për politika zhvillimore, Gazmend Muhaxheri për organizim partiak, Lutfi Haziri për bashkëpunim rajonal dhe Doarsa Kica-Xhelili nënkryetare për Marrëdhëniet me Jashtë.

Sekretarë janë zgjedhur Sokol Haliti dhe Imri Ahmeti.

Lista e plotë:

Kryetar: Dr. Lumir Abdixhiku

Nënkryetarët

Anton Quni, Nënkryetar për Mërgatë

Dr. Hykmete Bajrami, Nënkryetare për Politika Zhvillimore

Doarsa Kica Xhelili, Nënkryetare për Marrëdhënie me Jashtë

Gazmend Muhaxheri, Nënkryetar për Organizim Partiak

Lutfi Haziri, Nënkryetar për Bashkëpunim Rajonal

Sekretarët

Imri Ahmeti, Sekretar i Përgjithshëm

Sokol Haliti, Sekretar i Degëve Jashtë

Forumet

Dr. Jehona Lushaku Sadriu, Kryetare e Forumit të Gruas

Paris Guri, Kryetar i Forumit Rinor

Anëtarët e Kryesisë (sipas renditjes alfabetike)

Dr. Alban Zogaj

Dr. Alush Gashi

Arben Gashi

Dr. Ardian Shala

Armend Zemaj

Dr. Avdullah Hoti

Besian Mustafa

Besnik Osmani

Dr. Berat Rukiqi

Besa Gaxherri

Dr. Behxhet Xheladini

Doruntinë Maloku

Driton Selmanaj

Dr. Ekrem Hyseni

Dr. Ema Nikçi Rexha

Florian Dushi

Ilir Ferati

Dr. Izet Sadiku

Ak. Kujtim Shala

Lirije Kajtazi

Mirjeta Kalludra

Dr. Muhamet Hamiti

Ruzhdi Shehu

Rrezarta Krasniqi

Dr. Sibel Halimi

Shkëmb Manaj

Visar Azemi

Dr. Visar Berisha

Vlora Dumoshi

Xhafer Gashi

Xhafer Tahiri

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fatosi-kosove: 10/12/2023 13:08

    Sinqerisht me vjen gjynah se ne çfar dite ka ardhe LDK, kjo parti qe dikur ishte shembulli per rajonin dhe JO vetem sot eshte ber turpi i rajonit dhe me gjer bilez, dikur kishim kryetar Ibrahim Rugoven, nenkryetar tmadhin Fehmi Agani profesor Alush Gashi apo edhe te tjer me titull profesor e doktorr, sot merreni me mend nenkryetar per mergate thuhet e paska emruar anton qunin,nje turp nb i turpit, apo poste tjera nenkryetar per mrenda apo jasht! Poste qe nuk i gjen asku ne europe por ajo qe bie ne sy eshte se pjesa me e madhe jan pjelle serbosllave me te cilet JO LDK por e gjithe kosova eshte turperuar me keto zgjedhje, sidoçoft kryetari i tashem i LDK siq duket eshte i kenaqur te quhet i tille pasi me ekipin qe ka emruar kurre sdo vie ne pushtet, por une kam nje dyshim se kjo eshte ne bashkepunim me qenefin e mender presednike osmankes dhe VV-ces qe ta mbajne pushtetin sa me gjat qe te jet e mundur kshtu qe ti mundesohet serbise ti repalizohe qellimet e veta duke mashtruar europen se janee vete kosovaret qe duan kete zgjidhje, keni kerkuar shikoni shqiptar te dashur.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Sillnin armë nga Kosova për t’i shitur në Shqipëri, arrestohen dy 19 vjeçarë në Tiranë! U sekuestrohet pistoletë me silenciator (EMRAT)

Sillnin armë nga Kosova për t’i shitur në Shqipëri, arrestohen dy 19 vjeçarë në Tiranë! U sekuestrohet pistoletë me silenciator (EMRAT)