Lista e kandidatëve që janë përjashtuar përfundimisht nga gara e 25 prillit

Kandidatët që Kolegji Zgjedhor “krasiti” dhe nuk do jenë në listën e PD.

Lista e kandidatëve që janë përjashtuar
Qarku Tiranë
Mimoza Hajdarmataj
Rivelino Çuno
Bashkim Murati
Juela Hamati
Dhimtër Muslia
Havzi Ahmati
Irisa Çupa
Oneido Bushi
Vjola Hydi
Qarku Vlorë
Lasko Nasti
Edmond Fetahu
Manjola Nikollo
Hysni Sharra
Afrovita Dhimojani
Eda Begaj

Qarku Berat
Ermira Arizi
Muharrem Hoxha
Dhurata Gjoka
Oltion Këri

Qarku Dibër
Shaban Izvira
Denisa Vata
Jeton Kaloshi

Qarku Durrës
Aulon Kalaja
Armand Brahimaj
Arjeta Keci
Artjon Bajramaj
Ivo Jorgjoni
Edlira Devolli

Qarku Gjirokastër
Bajram Hysa
Ditar Hodaj
Engjelina Basho

Qarku Korçë
Arben Kambo
Magdalena Hoxha
Kiço Tane
Landi Gushi
Diana Sino
Nikollaq Doku

Qarku Elbasan
Erlind Gurra
Leonard Karaj
Sonila Daiu
Skënder Hasa
Megi Balliu
Ibrahim Sako

Qarku Fier
Ndriçim Bali
Aurora Gjeka
Roel Zoga
Bashkim Xhymertaj
Edmond Nushi
Aida Sema

Qarku Kukës
Admir Sinamati
Demush Kastrati
Vjollca Vata
Festim Mazrreku
Merita Brati
Sokol Dida

Qarku Lezhë
Maksim Kola
Albert Mëlyshi
Leonora Ndreu

Qarku Shkodër
Arben Lushaj
Ermira Kuluri
Zyhdi Reshketa
Astrit Kuci
Lindita Hyseni
Ditmir Harusha


Lajmi kryesor:

Kolegji Zgjedhor rrëzon PD-AN, do shkojë në zgjedhje me 153 kandidatë dhe jo 222! Kaso: I ndikuar nga PS, por e respektojmë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Vuçiç flet pas mbledhjes urgjente: Kërkojmë tërheqjen e të gjitha trupave nga veriu dhe ndërhyrjen e Bashkimit Evropian