Lista/ Miqësoret me Francën dhe Holandën, ylli i Real Madrid rikthehet te Gjermania

Lista/ Miqësoret me Francën dhe Holandën, ylli i Real Madrid rikthehet te Gjermania

Toni Kroos

Toni Kroos zyrtarisht është i rikthyeri i madh te kombëtarja gjermane e futbollit. Mesfushori i Real Madrid ka bërë prapakthehu edhe pas kërkesës së trajnerit Nagelsmann është bashkuar me ekipin dhe do jetë në Europianin 2024.

Përpara ndeshjeve në grupe, Kroos do tregojë formën në dy miqësoret e luksit këtë muaj. Kundër Francës në 23 mars dhe tre ditë më vonë kundër Holandës, Gjermania do duhet të tregojë në fushë se i ka lënë pas problemet me ndërrimin e brezave.

Gjermania është pjesë e grupit A në Europianin e shtëpisë (14 qershor-14 korrik), grup ku bëjnë pjesë edhe Skocia, Hungaria dhe Zvicra.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë