Lista Serbe negocion me trupat e KFOR-it në veri të Kosovës: Kryetari i ri të mos hyjë në ndërtesën e komunës të Zveçanit

Lista Serbe negocion me trupat e KFOR-it në veri të Kosovës: Kryetari i ri të mos hyjë në ndërtesën e komunës të Zveçanit

Përfaqësues të Listës Serbe janë mbledhur para ndërtesave komunale të veriut të Kosovës, në Leposaviç, Zubin Potok dhe Zveçan ku po negociojnë me trupat e KFOR-it për të shmangur tensionet mes tyre dhe qytetarëve.

Ata kanë kërkuar që kryetarët e rinj të mos hyjnë në zyrat e ndërtesave komunale për të mos krijuar tensione dhe përplasje ashtu si në 26 maj.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Tensionet në veri të Kosovës, protestuesit serbë përplasen me KFOR, 25 ushtarë të plagosur! NATO: Sulmet të papranueshme


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Më i vlerësuari në fushë, Vedat Muriqi në formacionin e javës në La Liga

Më i vlerësuari në fushë, Vedat Muriqi në formacionin e javës në La Liga