Dakordësimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Lista Serbe: Targat KM mbeten në përdorim

Dakordësimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Lista Serbe: Targat KM mbeten në përdorim

1669285702_kerl.PNG

Lista Serbe ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel, dhe ka thënë se targat KM mbeten në përdorim.

“Duam t’i informojmë qytetarët se të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM (Mitrovicë e Kosovës) do të mund të funksionojnë normalisht, dhe kur të skadojë regjistrimi i tyre ekzistues do të mund ta zgjasin vlefshmërinë e regjistrimit si më parë”, thuhet në njoftimin e tyre në Facebook


Lajmi kryesor:

Arritja e marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë, SHBA: Rruga e duhur për të ardhmen evropiane! Osmani: Jemi mirënjohës


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Pele në gjendje të rëndë shëndetësore? Vajza e legjendës tregon të vërtetën

Pele në gjendje të rëndë shëndetësore? Vajza e legjendës tregon të vërtetën