Liverpool barazon me Benfican, kualifikohet më tej në gjysmëfinalen e Champions League

Liverpool barazon me Benfican, kualifikohet më tej në gjysmëfinalen e Champions League

Anglezët e Liverpool kanë arritur të kalojnë në gjysmëfinalen e Champions League.

Pas barazimit me Benficën 3-3, 'The Reds' avancojnë më tej duke qenë se triumfuan në ndeshjen e parë me rezultatin 1-3.

Golat e sfidës u realizuan nga Konate në minutën e 21, dhe më pas Firmino me një dopietë në minutat 55 dhe 65. Për Benfican rrugën e rrjetës e gjetën Ramos, Yaremchuk dhe Nunez përkatësisht në minutat 32, 73 dhe 82 të ndeshjes.

Tashmë Liverpool do të përballet me spanjollët e Villarreal.
 

G.B./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Finlanda miraton ligjin që i hap rrugë fortifikimit të kufirit me Rusinë

Finlanda miraton ligjin që i hap rrugë fortifikimit të kufirit me Rusinë