Liverpool i pa “mëshirshëm”
ndaj londinezëve të Arsenal

Liverpool i pa “mëshirshëm”<br />ndaj londinezëve të Arsenal
Skuadra e Liverpool në javën e 3 në Premier League, ka mundur Arsenalin me rezultatin e thellë 4-0.

Liverpool luajti ndeshjen në shtëpinë e tij, duke treguar supremacinë ndaj kundërshtarit si Arsenal.

Topçinjtë e kishin të pamundur të tregoni forcë ndaj revanshit të Liverpolit, ndërsa përballja më shumë mori një panoramë të një seance stërvitore, pasi vetë rezultati i thellë flet më shumë se fjalët.

Më të filluar ndeshja skuadra e Liverpool tregoi muskujt ndaj kundërshtarit si Arsenal duke i shënuar golin e parë në minutën e 17 me autor Firminio, gol ky i vonuar pasi që në minutat e para skuadra e Liverpool shpërdoroi disa raste.

Skuadra e Arsenal pësoi goditje “psikologjike” dhe e kishte të vështirë të vazhdonte sulmin në portën e pritësve.

Pjesa e parë do mbyllet me rezultatin 2-0, kësaj radhe autori i golit për ekipin e drejtuar nga Jurgen Kloop do jetë Mane.

Pjesa e dytë nuk solli asgjë të re për Arsenalin, ndërsa Liverpool do i gëzohej faktit të fitores dhe me dy gola të tjera përgjatë 90 minutave.

Goli i tretë për Liverpoolin do ketë shenjën përsëri të Mane në minutën e 57 të takimit.

Episodi i golave do mbaroj në të 77-tën, ku Sturridge me një përfitim nga kundërshtari, që ishte i vendosur jo mirë në fushë përfitoi dhe shënon golin e katërt për Liverpolin dhe të fundit për këtë ndeshje.