Llatja: Do dalim derë më derë për mbeshtetjen tuaj

Llatja: Do dalim derë më derë për mbeshtetjen tuaj

Gledian Llatja, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Elbasanit në fjalën e tij  në kongres deklaroi se partia e tij do të kërkojë derë më derë mbështetjen e qytetarëve. 

Ai deklaroi se me ardhjen e Partisë Socialiste në qeveri dhe në drejtimin e Bashkisë së Elbasanit u arrit një ndryshim dhe progres i madh.

"U desh ardhja e socialistëve në qeveri që të bëhej një ndryshim i madh në Bashkinë e Elbasanit. Sot në Elbasan ne kemi katërfishim vetëm të studentëve. Kjo është arritur në sajë të bashkëpunimit që e ka kthyer bashkinë në një qendër zhvillimi. Kjo rrugë ne na bën besimplotë se do jemi fitimtarë në 61 bashkitë. Ne do të dalim derë më derë për të kërkuar mbështetjen tuaj", deklaroi Llatja.

Bashkia e Elbasanit, prej tre mandatesh eshte drejtuar nga Qazim Sejdini, por Partia Socialiste ka vendosur te mos rikandidoje me ne zgjedhje, kryebashkiaket me 3 ose me shume mandate. 

1553337117_elbasan.jpg


Lajmi kryesor:

PS 'ndez motorët' elektoralë, Kongresi zyrtarizon 7 kandidatët për kryebashkiakë (VIDEO)


/G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me përjashtimin e policëve që kanë përdorur Sky apo Encro Chat?×

Lajmi i fundit

Orban: BE të anashkalojë çdo vendim për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Ukrainës

Orban: BE të anashkalojë çdo vendim për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Ukrainës