Lojtari i Kombëtares në formacionin e javës në La Liga

Lojtari i Kombëtares në formacionin e javës në La Liga

Balliu dhe Uzuni

SPANJË - Ivan Balliu dhe Myrto Uzuni, dy lojtarët e Kombëtares po bëjnë mirë këtë sezon në La Liga. Nëse Uzuni në fundjavë shënoi golin e dhjetë sezonal për Granadan, në fitoren 2-0 kundër Alaves; Ivan Balliu i Rayo Vallecano zhvilloi një 90 minutësh të shkëlqyer kundër Getafes, paçka se ndeshja përfundoi me rrjeta të paprekura.

Fakti i formës së mirë të Balliut tregohet me përfshirjen e tij në 11 lojtarët më të mirë të raundit të 31-të në La Liga sipas "Sofascore". Me notën 7.6 Balliu ka merituar një vend mes më të mirëve, teksa duket se ftesa për në Euro 2024 nga Sylvinho as që diskutohet.

Krah tij në formacionin e javës që lamë pas janë edhe Sergio Ramos, Tchouameni dhe Griezmann.

Notat dhe formacioni i javës në La Liga

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty