Londër, Pallati Mbretëror zemërohet me kapriçot e ish artistes Meghan Markle

Londër, Pallati Mbretëror zemërohet me kapriçot e ish artistes Meghan Markle

Për javën e tyre të pushimeve në Ibiza me të voglin Archie, Meghan Markle dhe princi Harry nuk janë kursyer aspak.

Nga vendet luksoze, tek udhëtimi privat dhe sicurity, të gjitha shpenzimet e tyre arrijnë rreth 100 000 euro.

Asgjë e jashtëzakonshme për një çift vip, ndryshimi i vetëm për ta janë që paguhen me fondet publike.

Kjo gjë si ka pëlqyer aspak kontribuuesve britanik dhe dukët e Sussex janë përfshirë në kritika.

Shifra ekzakte, për qëndrimin e tyre nga data 6-12 gusht në ishullin spanjoll është top sekret, por mediat në Britaninë e Madhe kanë bërë disa llogari.

Sipas Daily Mail, vila e marrë prej tyre, shumë larg njerëzve dhe në privatësi të plotë kushton 50 mijë euro, 21 mijë euro për avionin privat  dhe shpenzime të tjera për truprojat, si britanike edhe spanjolle.

Pallati Mbretëror Anglez është shumë i zemëruar dhe i lodhur me kapriçot e ish artistes. Dhe jo vetëm familja mbretërore, por edhe burime ambientaliste kanë gjykuar si të dëmshëm për ambjentin udhëtimin e Harry dhe të bashkëshortes së tij me një avion privat, në destinacion.

 

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Berisha: Regjimi i Ramës përmbyset me forcë konservatore të qendrës së djathtë! PD ishte kthyer në OJF të majtë, u largua nga shtyllat e saj kryesore

Berisha: Regjimi i Ramës përmbyset me forcë konservatore të qendrës së djathtë! PD ishte kthyer në OJF të majtë, u largua nga shtyllat e saj kryesore