'Luan me rusët dhe kinezët, nga ana tjetër do gjermanët dhe francezët', Mulaj: Vuçiç nuk e mban dot më lojën

Gazetarja Esmeralda Mulaj tha në '5 Pyetjet', se ministri i Jashtëm britanik James Cameron e bëri të qartë se mbështet KFOR dhe Kosovën.

Ndërsa nga ana tjetër, presidenti Vuçiç po luan si me kinezët dhe rusët dhe me gjermanët e francezët.

'Lord Cameron në nisje të vitit vizitën e parë e bëri në Kosovë. Tha se e dinte se çfarë kishte ndodhur në Banjskë, që ishte përpjekje për të ngritur barrikada për të sjellë një konflikt guerril. E tha edhe në komisionin e jashtëm. I tha trupave të KFOR, jeni këtu për të mos lejuar të ndodh një Banjskë tjetër. Më 8 maj pritet që presidenti kinez Xi të mbërrijë në Beograd. Nga njëra Vuçiç luan me rusët, nga ana tjetër me kinezët, nga ana tjetër do franczët dhe gjermanët. Është një lojë që nuk e mban dot më. Kështuqë edhe kur të ngrihet ndonjë ditë dhe të jap dorëheqjen nuk është çudi', tha Esmeralda Mulaj.


Lajmi kryesor:

Përplasja Kosovë-Serbi në OKB, Nesho në '5 Pyetjet': Vuçiç e quan Kosovën pjesë të sovranitetit të tij! Mulaj: Osmani bëri lëvizje të zgjuar


G.K/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë