Lufta kundër krimit, Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu vizitë në Korçë, ndajnë porositë për drejtuesit e policisë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe kreu i Policisë së Shtetit Ardi Veliu kanë zhvilluar sot një takim me drejtuesit e Policisë së Qarkut të Korçës.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se takimi i ministrit të Brendshëm ka pasur në qendër luftën ndaj kriminalitetit. Kjo ka qenë edhe porosia e prerë e Lleshajt për krerët e policisë.

Edhe pse Korça është jashtë hartës së rrezikshme të krimit ndryshe nga Shkodra, Elbasani, Durrësi dhe Vlora, Lleshaj ka kërkuar angazhim maksimal për parandalimin e çdo akti që cenon rendin dhe sigurinë publike. Gjithashtu, fokusi është vënë edhe te goditja narkotikës. Masa janë kërkuar edhe mbarëvajtjen e festave të fundvitit.

Automjeti i Ministri Lleshaj në Komisariatin e Policisë së Korçës
 

Që prej marrjes së detyrës, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka zhvilluar vizita në policinë e Shkodrës, Durrësit, Elbasanit, Beratit dhe Gjirokastrës ku ka lëshuar urdhra të prerë për zbardhjen e ngjarjeve kriminale dhe rritjen e forcës goditëse të policisë në përballje me krimin.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento

Komente

  • aaa: 30/11/2018 11:50

    o sander leri krimet se na jeni per sikur jemi sicili po shikoni ca behet ushtrin se greku po behet gati te sulmoj

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Po dërgonte 11 sirianë me makinën e tij drejt Kosovës, arrestohet 24-vjeçari në Milot