Lufta me koronavirusin! Rama mesazh qytetarëve: Jeni super, ju dua shumë! Zoti i shqiptarëve është i madh

Kryeministri Edi Rama duket se ka mbetur i kënaqur dhe ka vlerësuar reagimin dhe ndërgjegjësimin e qytetarëve ditën e sotme lidhur me masat e forta për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. "Jeni super, ju dua shumë. Shqipëria do ta fitojë këtë luftë. Mos e harroni kurrë: Zoti i shqiptarëve është i madh" shkruan ai.

Ndërkohë që një lajm i mirë sot erdhi edhe nga ISHP-ja, pasi në 24 orët  e fundit u shënuan vetëm 6 të infektuar. Sot nga 182 teste të kryera rezultuan pozitiv vetëm 6 raste të reja, duke çuar në total numrin e të infektuarve në 383.

Postimi i kryeministrit Edi Rama

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento

Komente

 • Valbona: 08/04/2020 01:48

  Ne jemi super,,dhe ti je hajdut o edi;,,1 km-20 milion euro..jep doreheqjen dhe lere nje profesionist per kryeminister,,,rrogat jane po ato mbas 7 vitesh,, dhe papunesia eshte shume e larte....ti je turpi i shqiperise,,ne nderi...

  Përgjigju
 • Torino: 07/04/2020 22:38

  Ne fund te cdo beteje behet bilanci.Shajeni sa te doni por po te mos ishte treguar i shpejt dhe i vendosur(edhe pse me pamjet qe shoh ne lajme ne prape tregojme qe jemi popull qe veshtire se na fut ne rresht),sot do kishim varg kamionet e ushtrise.Edhe kete rradhe sdoli gje per lulashin,po hajt se ka kohe ka per ta permbysur,ja erdhi 2030 edhe 10 vite duhen

  Përgjigju
 • eni: 07/04/2020 21:09

  SUPER JE TI O MRET E LUM NE QE TE KEMI RE DUAM SHUME.

  Përgjigju
  • Myzeqarja: 07/04/2020 22:32

   Ca thua ti me te hengert dheri te hengert

 • ZOT MBROJE SHQIPRIN: 07/04/2020 20:37

  Edi Rama je gjigand njeri madhështor po e tregon me fakte të pa kundërshtushme. Qent le të lefi karvani jot hecën përpara. Rroft Shqipria rrofshin Shqiptarët kudo që jan në bot. RRESPEKT PËR BURRIN E MADH TË SHQIPRIS EDI RAMËS. JE NJISHI EDI RAMA. Posht qeni bastard sërbi salhe.

  Përgjigju
 • Populli: 07/04/2020 20:27

  Jo nuk eshte momenti te lirohen masat bile te shterngohen me shume .te durojme miq qe te dalim te fituar nga kjo kolere qe na e hodhen Plehrat Kinez

  Përgjigju
  • CaBone: 08/04/2020 00:00

   @Populli, i pelqej gjithmon komentet tuaja miku im por ktu e ke dhier pak i dashur. Nuk dihet se kush e ka leshuar ket virus ne bot dhe arsyet pse e kan bere? Ato mendoj un jan shum me te thella. Do na u donte shum koh te bisedonim bashk per nje ceshtje te tille. Do bienim shum posht (ne mentalitet) me opinione te tilla ndaj nje popullsie 1.4miljardshe dhe shum puntore. Nje gje do te them shoku jot qe boten po e shk**dhen Tafmaja & Babzia madhe. Gjithsesi reapekte gjithmon per ju.

 • Zoti ka firce te madhe ..mese e vertete.: 07/04/2020 19:45

  Po Juve po na i Leni Kriminelet akoma neper kembe. ! Me ne krye Serbin Sali.. Zhduki dhe keta plehra.. Shpetojne. Shqiperine...me Drejtesine..

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nora Malaj: Hapja e çerdheve dhe kopshteve, sipas 3 pikave!