Lufta në Gaza/ Blinken: 400 milionë dollarë ndihmë për palestinezët

Lufta në Gaza/ Blinken: 400 milionë dollarë ndihmë për palestinezët

1716582039_antonyblinken.JPG

Antony Blinken 

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken tha se SHBA ka siguruar rreth 400 milion dollarë ndihma për palestinezët.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Reuters: Hamasi pranon rezolutën e OKB-së për armëpushimin, gati për të negociuar detajet! Blinken: Netanyahu zotohet për armëpushim


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Paris 2024/ Kërkohet medalja historike, shpresat te Luiza Gega dhe mundja! Kalendari i Shqipërisë në Lojërat Olimpike

Paris 2024/ Kërkohet medalja historike, shpresat te Luiza Gega dhe mundja! Kalendari i Shqipërisë në Lojërat Olimpike