Lulzim Basha: Po të dëgjonte këshillat e mia, do ishte më mirë për Berishën, familjen e tij dhe për PD

Lulzim Basha: Po të dëgjonte këshillat e mia, do ishte më mirë për Berishën, familjen e tij dhe për PD

Lulzim Basha

Sali Berisha ndodhet në një nga pikat më ulëta të tij, tha Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një "podcast" që u transmetua në profilin e tij në facebook.

“Nuk më vjen mirë që ndodhet aty”, tha Basha.

Sipas Bashës nëse Berisha do të kishte dëgjuar këshillat e tij, për të mos e bërë problemin e tij personal pjesë të partisë, nuk do ishte në këtë pikë.

"Në bindjen time ka dëgjuar këshilltarët e gabuar që prej majit të 2021. Po të kishte dëgjuar këshillat që i dhashë unë do ishte më mirë, për të, për familjen e tij, për Pd dhe për Shqipërinë. Këshilla ishte që çështjen e tij të mos e bënte të partisë,  për ta lejuar Pd të ecte në trajektoren e saj çka do ishte shumë më mirë për PD dhe shqiptarët", shtoi Basha.

Ciklin  e Berishës në politikë Basha e quan të mbyllur.

"Ai ka pasur një jetë të gjatë, ka pasur pikat e tij të larta, ka tashmë nga më të ulëtat. Më vjen shumë keq siç e thashë, por vendi duhet të ecë përpara. Nuk është ai problemi i këtij vendi, problemi është ai që përmende më herët", shtoi kreu i PD.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:01
'Ti kryeministër dhe Rama president?', Basha: Pjesa e parë e teorisë është e saktë

1715454213_basha.JPG

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ftuar në një podcast të transmetuar në profilin e tij zyrtar në Facebook, ndër të tjera është pyetur edhe për një 'teori konspiracioni' që qarkullon së fundmi se në zgjedhjet e ardhshme, "vendi do shohë Bashën kryeministër, me Edi Ramën president".

Pyetje: Një teori është që në zgjedhjet e ardhshme Basha do jetë kryeministër dhe Rama president...

Basha: Pjesa e parë është e saktë, për pjesën tjetër, ka rugë përpara, Rama duhet të japë llogari për keq-qeverisjen, aferat mbi qeverinë e tij dhe mbi të.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Po mër po: 12/05/2024 09:03

  Ti dëgjove këshillat e Sali Berishës dhe shiko ku je, hajdut i korruptuar si ai.

  Përgjigju
 • Nebil Cika: 11/05/2024 21:40

  Ka mbi dy vite qe demokratet dhe PD hajne bar, ashtu sic e percaktoi ambasada amerikane. Ti nuk bere asgje per tu perballur m ekete situate, kur ishe ne dijeni te plote ma shum se cdo kush tjeter per kete qe ndodhi. Ti akoma qan hallin e Berishes dhe familjes se tij...... Ti je poshtersia vet, dhe qe ke firmosur me dijeni te plote per te luajtur rolin e idiotit!

  Përgjigju
 • polici: 11/05/2024 21:15

  hahaha keshillat e tua prej tradhetari

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Lonely Planet: Shqipëria një nga destinacionet më të mira në Europë

Lonely Planet: Shqipëria një nga destinacionet më të mira në Europë