'Ti kryeministër dhe Rama president?', Basha: Pjesa e parë e teorisë është e saktë

'Ti kryeministër dhe Rama president?', Basha: Pjesa e parë e teorisë është e saktë

Lulzim Basha

1715454213_basha.JPG

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ftuar në një podcast të transmetuar në profilin e tij zyrtar në Facebook, ndër të tjera është pyetur edhe për një 'teori konspiracioni' që qarkullon së fundmi se në zgjedhjet e ardhshme, "vendi do shohë Bashën kryeministër, me Edi Ramën president".

Pyetje: Një teori është që në zgjedhjet e ardhshme Basha do jetë kryeministër dhe Rama president...

Basha: Pjesa e parë është e saktë, për pjesën tjetër, ka rugë përpara, Rama duhet të japë llogari për keq-qeverisjen, aferat mbi qeverinë e tij dhe mbi të.


Lajmi kryesor:

Lulzim Basha: Po të dëgjonte këshillat e mia, do ishte më mirë për Berishën, familjen e tij dhe për PD


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

 'New York Times': Shqipëria po i bën rivalët të djersijnë në 'Grupin e Vdekjes'

'New York Times': Shqipëria po i bën rivalët të djersijnë në 'Grupin e Vdekjes'