Mafia italiane dyshohet të fshihet pas rrjetit të shqiptarëve, pse u zgjodh Vlora për groposjen e mbetjeve të rrezikshme?!

1582234200_1582232472lenderezikshme11.jpg

Pas grupit të arrestuar në Shqipëri, në skemën e trafikut të mbetjeve toksike për t'u groposur në Shqipëri, dyshohet të fshihet mafia italiane. Groposjet e paligjshme të lëndëve të rrezikshme janë fenomen i mafies italiane, Camorrës napolitane. Në shtetin fqinj, një zonë pranë Napolit njohur si "5 zjarret", njihet si vendi që ka marrë qindra jetë njerëzish pikërisht nga ky aktivitet masiv i paligjshëm që ka rrezikuar shëndetin e qytetarëve nga groposjet e lëndëve, e mbetjeve kancerogjene. Në Itali, groposja për të asgjësuar lëndë të ndryshme kushton shumë, e duket se grupet mafioze kanë gjetur rrugën më të thjeshtë dhe të lirë: Një rrjet personash në Shqipëri që i trafikojnë dhe groposin mbetjet e rrezikshme shumë më lirë se sa kushton kjo në mënyrë ligjore në Itali. Në Shqipëri, nga sa Report Tv mëson, lëndët e rrezikshme dyshohet të groposeshin në Vlorë, përmes një pike grumbullimi të mbetjeve të portit me bazë në Vlorë.


Lajmi kryesor:

Zbulohet trafiku i mbetjeve toksike/ Amianti kancerogjen bllokohet në tragetin nga Italia, groposej në Vlorë! SKEMA që zbatonin 6 të arrestuarit


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?



×

Lajmi i fundit

John

COVID/ Punëdhënësit në SHBA humbasin durimin me të pavaksinuarit, imponojnë rregulla për t'i detyruar të vaksinohen