Majko deklaron votën kundër Vettingut: Ejani të merremi me studentët, nuk janë kundërshtarët tanë, janë shpëtimi ynë

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko në fjalën e tij në foltoren e Kuvendit e ka cilësuar si dhe komike kërkesën e PD për Vettingun në politikë duke deklaruar edhe votën e tij kundër duke iu bërë  një thirrje të fortë kolegëve për të reflektuar rreth protestës studentore.

“Vetingu është qesharak. Unë për asgjënë nuk votoj, ejani të merremi me studentët dhe kërkesat e tyre, nuk janë kundërshtarët tanë, janë shpëtimi ynë, mesazhin e tyre e majta e ka marrë dhe po reflekton kurse partia që u krijua nga studentët sot nuk flet gjuhën e tyre”, tha Majko.


Lajmi kryesor:

PS rrëzon nismën e opozitës, Berisha ultimatum me thirrje patriotike në Kuvend: Vetting në politikë ose rrëmbeni armët!


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, Ministria e Jashtme shqiptare: Ngushëllimeve familjarëve që humbën të dashurit, mendimet tona janë me ta

Aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, Ministria e Jashtme shqiptare: Ngushëllimeve familjarëve që humbën të dashurit, mendimet tona janë me ta