Majlinda Kelmendi merr pasaportë diplomatike nga Presidenti Thaçi

Majlinda Kelmendi merr pasaportë diplomatike nga Presidenti Thaçi

Presidenti i KosovësHasjim Thaçi dhe Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi duke marrë Pasaportën Diplomatike

Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, sot ka pranuar Pasaportën Diplomatike nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këtë e ka bërë të ditur trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në Xhudo, Driton Kuka. 

Presidenti Thaçi i dha solemnisht Kampiones Olimpike Pasaportën Diplomatike. Ambasadorja më e mirë e vendit dhe popullit tim. Presidentit, Kryeministrit Haradinaj dhe stafit në MPJ u jemi mirënjohës për shtyrjen para të kësaj çështje!. Besoj që e ka merituar!

Driton Kuka

Lajmin më pas e ka bërë të ditur edhe Presidenti Hashim Thaçi, ku përmes një mesazhi në rrjetin social Facebook, e ka vlerësuar Majlinda Kelmendin si ambasadoren më të çmuar të Kosovës.

Në mënyrë solemne, sot kam ndarë pasaportën diplomatike për xhudisten e artë, Majlinda Kelmendin, për trajnerin, Driton Kuka, dhe kryetarin e Federatës së Xhudos, Agron Kuka. Majlinda është ambasadorja më e çmuar e vendit tonë dhe personifikon suksesin e Republikës së Kosovës në botë.

Presidenti Hashim Thaçi

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Ben Blushi: Karikatura e Zamir Matit për mua

Ben Blushi: Karikatura e Zamir Matit për mua