POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Makina kalon perimetrin e sigurisë dhe hyn në pistë, përndjekje spektakolare në aeroportin e Lionit (Video)

Momentet kur policia përndiqte makinën në aeroportin e Lionit

Mesditën e kësaj të hënë janë pezulluar të gjitha fluturimet në aeroportin e Lionit në Francë, pas kaosit të krijuar, ku një person i cili po drejtonte një makinë ka tejkaluar perimetrin e sigurisë dhe ka hyrë në pistë. Pezullimi ka zgjatur për disa orë, pas një përndjekjeje spektakolare që policia i ka bërë shoferit që drejtonte këtë makinë.

Njerëzit që ndodheshin në aeroport kanë filmuar incidentin deri në momentin kur u arrestua drejtuesi i makinës. 20 makina policore, xhandarmëria, policë me motoçikleta dhe helikopter u angazhua në ndjekjen e makinës.

Komento