Makina me shpejtësi del nga rruga dhe përplaset me murin, humbin jetën 2 të rinj në aksin Shkodër-Velipojë! Pamje të copëzave të mbetura nga aksidenti

SHKODËR-Shpejtësia në makinë u ka marrë jetën dy të rinjve mëngjesin e sotëm në Shkodër, përkatësisht të Amarildo Prelës, 23 vjeç dhe Driona Trianit, 16 vjeçe.

Aksidenti fatal ndodhi rreth orës 02:45, në vendin e quajtur ‘’Mbi sukë’’, në rrugën Shkodër-Velipojë, ku si rezultat i shpejtësisë në kthesë, mjeti tip BMË me të cilin udhëtonin të rinjtë, ka dalë nga rruga duke u përplasur me një mur.

Si pasojë e përplasjes së fortë, viktimë ka mbetur drejtuesi i mjetit Amarildo Preka, 23 vjeç banues në fshatin Mali Jushit, Shkodër dhe pasagjerja Driona Triani, 16 vjeçe banuese në lagjen Perash, Shkodër. 

Siç duket nga pamjet e siguruara në vendin e aksidentit kanë mbetur copëza të makinës dhe të sendeve personale të viktimave.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e  plotë të rrethanave të aksidentit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 09:26
2 të rinjtë humbën jetën në ‘lule të rinisë’, çfarë ka mbetur pas aksidentit të rëndë në Shkodër

 

Këto janë pamjet nga aksidenti tragjik i ndodhur në Shkodër ku humbën jetën në lule të rinisë Amarildo Preka 23-vjeç banues në fshatin Mali Jushit, Shkodër dhe pasagjerja Driona Trianit 16- vjeçe banuese në lagjen Perash, Shkodër. 

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • B.Z: 31/07/2021 14:24

  Gjynaf të rinj. Por kjo ka ndodhur nga mjegulla shume e dendur… sepse gjate natës nuk mund të shihje me shumë se 3-4 metra para. Edhe nga shpejtesia …

  Përgjigju
 • Lorenci: 31/07/2021 13:46

  Komplet pergjegjesia e policise se shtetit. Tek dalja e velipojes ne darke duhen kontrolle per konsumin e alkoolit. Shumica e te rinjve qe kthehen naten nga velipoja dhe plazhet e tjera, kane konsumuar alkool. Keni pare ju taksi qe qarkullojne atje? Aspak! Pra nga baret e nates futen direkt ne makinat e tyre. Tragjedi qe mund te parandalohej. Ngushellime familjareve!

  Përgjigju
 • Scutari: 31/07/2021 10:10

  Këta operatorët e terrenit mirë që nuk kanë kamera profesionale por edhe nuk dinë të filmojnë!! Filmojnë buburrecat nëpër tokë! Dy herë në ditë e bëj atë rrugë dhe nuk isha në gjendje të përcaktoja se ku është vendi ku ka ndodhur aksidenti!! Ngushëllime familjes së viktimave! Për mua policia është fajtore që nuk i ka ndaluar apo kontrolluar në dalje të Velipojës në orarin e kufizimit të qarkullimit!!

  Përgjigju
 • VLLAZNIA: 31/07/2021 08:56

  ADRENALINE-VDEKJEPRURSE

  Përgjigju
 • Turp per ato prind: 31/07/2021 08:04

  Cfar jan ato prind qe e len nji vajz 16 vjecare rrugeve pa e dit ku asht ??

  Përgjigju
  • Scutari: 31/07/2021 10:54

   Ku e di ti që nuk kanë qenë të fejuar?!

  • Loro: 31/07/2021 09:46

   Se mos i ka marr leje prindve e shkreta.

  • I tej: 31/07/2021 08:12

   16 vjecares i ka hanger kocka…

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se strukturat shtetërore i kanë kapacitetet për të përballuar stinën e përmbytjeve?×

Lajmi i fundit

John

Putin: Njerëzit e vaksinuar me Sputnik nuk duhet të privohen nga e drejta për të udhëtuar