Makina në Fushë-Krujë lyhet me benzinë dhe i vihet flaka gjatë natës

FUSHË-KRUJË Një makinë është shkrumbuar nga flakët në rrugën e Krujës. Makina e djegur është në pronësi të Alfred Stojanit nga qyteza e Ulzës, dhe është shkrumbuar nga flakët gjatë mbrëmjes së djeshme në afërsi të një lavazhi në rrugën që të çon në qytetin e Krujës.

Sipas zjarrfikësve bëhet fjalë për një zjarrvënie të qëllimshme, pasi pjesët e makinë janë lyer me lëndë djegëse. Po ashtu edhe në sendiljet e makinës dhe në pjesët e tjera kanë gjetur mbetje benzine.

Nuk dihet ende se kush lëvizte me këtë makinë megjithatë polica ka ngritur një hetim për të zbardhur autorët e kësaj ngjarje.

 

E.L./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Deri në 80 mijë lekë gjobë për përdorimin e celularit në timon, jeni dakord?

Komento